Cengiz’e herşer beleş

Artvin’de uzun bir süredir faaliyette olan park metre uygulaması kapsamında sürücüler araçlarını ücret karşılığında yol kenarına park ediyor. Trafik komisyonu tarafından belirlenen bölgeler dışında cadde üzerinde araçlarını park eden sürücüler ise dörtlülerini yakma koşuluyla kısa süreliğine işlerini tamamlayıp araçlarını bulundukları yerden kaldırmak zorunda kalıyor. Aksi taktirde Artvin Belediyesi zabıta ekipleri yada Trafik ekiplerince cezai işleme maruz kalıyorlar.

Artvin İnönü caddesi Valilik önünde park metre uygulaması dışında kalan bir bölümde lüks bir araç sürekli aynı noktada park edilmiş şekilde duruyor. Araç dörtlülerini bile yakmadan uzun sürelerce aynı bölgede bekleyebiliyor.
Artvin’deki maden şirketi Cengiz Holding’in Genel Koordinatörü Ünsal Arkadaş’a tahsisli olan bu araç gün içinde rahatça aynı bölgede park ediyor. Her gün belli saatlerde park halinde duran araç trafiği aksatsa da bu alışkanlık neredeyse her gün devam ediyor ve herhangibi cezaya maruz kalmıyor.

Bunu gören vatandaşlar “bu araç da diğer araçlar gibi uyarılmalı ya da park metre uygulamasına katılıp park ettiği yerin ücretini ödemeli” diyerek tepkilerini dile getiriyor.

OHAL koşullarının yarattığı eylem yasağı ve kolluk kuvvetlerinin korumasındaki Cengiz Holding’e ait iş makineleri Cerattepe’de hertürlü faaliyetini rahatlıkla yürütürken şirkete ait arabalar da valiliğin koruması altında hiçbir trafik cezası almadan dilediği gibi şehirde hareket edebiliyor.

Diğer Yazılar