Cerattepe davası biten bir dava değildir eninde sonunda kazanılacaktır

Cerattepe’de yürütülen madencilik faaliyeti için verilen 22 hektarlık izin 240 hektara çıkarılmasına yönelik olarak açılan dava 27 Eylül tarihinde Rize İdare Mahkemesinde görüldü.

Artvin’deki Cerattepe mevkisinde, Cengiz Holding bünyesinde yürütülen madencilik faaliyeti için ‘Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) olumlu’ raporunda 22 hektar gösterilen alana verilen işletme izninin 240 hektara çıkarılmasına yönelik açılan dava Rize İdare mahkemesinde görüldü. Duruşma sonrası konuşan Yeşil Artvin Derneği’nin avukatı Bedrettin Kalın, “ÇED olumlu’ kararı 22 hektar bir alan için alınmıştır ancak işletme izni 240 hektarlık bir alana verilmiştir. işletme izni verilen alan ne kadarsa onuda ÇED izni alınmalıdır. Biz bütün bu usulsüzlükleri anlattık. Cerattepe davası biten bir dava değildir eninde sonunda kazanılacak bir davadır” dedi.

Davanın  görülen duruşmasına Yeşil Artvin Derneği üyeleri, Dernek başkanı Nur Neşe Karahan, avukat Bedrettin Kalın ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın avukatları katıldı. Tarafların savunmalarının alınmasının ardından duruşma sona erdi.

Haber: Karadeniz İsyandadır
27.09.2018

Diğer Yazılar