Ereğli’de Halk ÇED Toplantısını Yaptırmadı

Karadeniz Ereğli Kandilli/Alacaağzı mevkisine planlanan silis kumu ocağı kapasite artışı ve cevher zenginleştirme tesisi için düzenlenen Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) bilgilendirme toplantısı halkın tepkisi nedeniyle gerçekleştirilemedi.

Kandilli/Alacaağzı mevkisine planlanan silis kumu ocağı kapasite artışı ve cevher zenginleştirme tesisi için düzenlenen Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) bilgilendirme toplantısında halkın tepkisi nedeniyle gerçekleştirilemedi.

Kandilli Beldesi’ndeki Okan Group (Borcam Madencilik)  tarafından Alacaağzı mevkisinde yapılması planlanan silis kumu ocağı kapasite artışı ve cevher zenginleştirme tesisi için düzenlenen Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) bilgilendirme toplantısı yaşanan gerginlik nedeniyle gerçekleştirilemedi.

FOTOĞRAFLARLA TEPKİ GÖSTERDİLER

Beldeye bağlı Gökçeler Mahallesi’ndeki kahvede gerçekleştirilen toplantıya katılan vatandaşlar, firmanın çevreye verdiği iddia edilen kirliliklerin yer aldığı fotoğrafları tepki gösterdi. Toplantıda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve şirket yetkilileri tesis hakkında bilgi vermeye başladığı anda vatandaşlar arasında yaşanan tartışmayı jandarma araya girerek durdurdu.

TARTIŞMALAR YAŞANDI

Zaman zaman taraflar arasında sert tartışmalar yaşandı. Çevre ve Şehircilik İl Şube Müdürü Hakan Farizoğlu, halkın dinlemek istememesini ve gerginlik çıkardığını gerekçe göstererek toplantının iptal edildiğini duyurdu.

Haber: egerlionder.com.tr

 

Diğer Yazılar