“Cinayet aydınlatılmadı tehdit ediliyoruz”

Antalya Finike’de mermer ocaklarının kapatılması için çabalarken öldürülen Büyüknohutçu çifti mezarları başında anıldı. Çiftin kızlarından Emine Büyüknohutçu, kendisinin ve kardeşlerinin de ölümle tehdit edildiğini söyledi.

Mermer ocaklarının kapatılması için mücadele eden Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysin Büyüknohutçu, öldürülmelerinin ikinci yıl dönümünde kızları ve aile yakınları tarafından mezarı başında alındı. Andızlı Mezarlığı’ndaki törende çiftin kızlarından Emine Büyüknohutçu, tehdit aldıklarını aktararak, cinayetin aydınlatılması için bugünden itibaren yeni bir süreç başlattıklarını açıkladı.

‘KANDIRILDIK, KORKUTULDUK’

Emine Büyüknohutçu, “Bu davanın üstü kapatılmak isteniyor, iki sene boyunca biz de kandırıldık ve birçok yalana inandırıldık, korkutulduk, tehditler aldık, dünya kadar şey yaşadık ve hiçbirini açıklayamadık. Çünkü her açıklamak istediğimizde yeni sıkıntılar yaşatıldı bize. Dolayısıyla artık korkularımız yok ve sosyal medya hesaplarından yaşadığımız süreci, davanın gelişimini aktaracağız” dedi.

EVİN ÖNÜNDE PLAKASIZ ARAÇLAR

Tehditlerle ilgili gerekli suç duyurularını yapacaklarını da açıklayan Büyüknohutçu, şunları söyledi: “Dünya kadar tehdit alıyoruz. Hatta, ‘kardeşlerini paçavra gibi önüne sereriz’ diye tehdit telefonları geliyor. Dava her gündeme geldiğinde evimizin önüne plakasız araçlar yanaşıyor ve birtakım insanlar fotoğraflarımızı çekiyor. Bunlar en basitleri. Tabi ki belgelediğimiz tehditleri savcılık aracılığıyla suç duyurusunda bulunacağız ve açıklayacağız. Artık zamanı geldi.”

‘ACIMIZI YAŞAYAMADIK’

Cinayetin henüz aydınlatılamamış olması nedeniyle üç kız kardeş olarak hâlâ acılarını tam anlamıyla yaşayamadıklarını dile getiren Emine Büyüknohutçu, “Gerçekliğe ulaşabilmiş değiliz. İnanmak zorunda bırakıldığımız şeyler var. Bu yüzden henüz acımızı da yaşamadık. Bu davanın çözümüyle inşallah acımızı da en derin bir şekilde yaşayacağız. Bize susmamız söylendi, tehdit edildik, konuşturulmadık” dedi.
Haber: BirGün – 10 Mayıs 2019

Diğer Yazılar