Alakır Vadisi’nde silahlı taciz

Türkiye’nin hemen her yerinde ekoloji mücadelesi veren doğa ve yaşam savunucuları yıllardan beri şirketlerin ve hükümetlerin hedefindedir. Kentlerde ve kırda yaşam alanlarını koruyanlar bazen terörist bazen marjinal tipler olarak ilan edilmekte, kimi zaman da çeşitli taciz ve tehditlerle karşı karşıya kalmaktadır

Gün geçmiyor ki yeni bir saldırı ile karşı karşıya kalmayalım. Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan Alakır Vadisi’nde yaşayan Birhan Erkutlu ve Tuğba Günal evlerine silahlı saldırı gerçekleştirildi. Neyse ki yara almadan kurtuldular. Üstelik bu saldırılar ilk kez gerçekleşmedi. 14 yıldır Kumluca Alakır vadisinde yaptıkları Bioev’de yaşamlarını sürdüren Birhan Erkutlu ve Tuğba Günal, vadiye yapılmak istenen HES projelerine karşı kendi yaşam alanlarını koruma mücadelesi veriyorlar. Açmış oldukları davaların,  HES yapım firmalarını rahatsız ettikleri aşikar.

Doğayı, havayı, suyu, toprağı, tarihimizi, kültürümüzü, yok eden şirket kılığına girmiş rant çeteleri ve onların her türden destekçilerine karşı mücadele eden doğa ve yaşam savunucuları olarak biliyoruz ki birilerinin huzuru kaçıyor, kolay kârlarından oluyorlar, ama  ne mutlu bize ki bu çürümüş düzene karşı yaşamın yanında saf tutuyoruz.

Yan yanayız, Doğaya karşı yapılan saldırılara karşı  mücadelemizi sürdürüyoruz.
Dayanışmayla

Karadeniz İsyandadır Platformu
24.09.2017

Diğer Yazılar